Plan wycieczek bliskich i dalszych

20 stycznia 2017 r. - odwiedzimy Muzeum Historyczne oddział Krzysztofory, by podziwiać krakowskie szopki.

8 grudnia - odwiedzimy Centrum Stomatologiczne Swissdent. Dla niektórych to będzie już druga wizyta w centrum. Będziemy mieć okazję zobaczyć jak wygląda praca stomatologa i dlaczego należy dbać o zęby.

24 listopada - Edukacja Regionalna - spacer III. Tym razem odwiedzimy św. Jacka i dowiemy się dlaczego jest on świętym z pierogami. Na Placu wszystkich Świętych dowiemy się kim był Józef Dietl, następnie zobaczymy piękne witraże u oo. Franciszkanów i staniemy przed najsłynniejszym oknem świata.

27 października - Edukacja Regionalna - wycieczka druga. Dzieci poznają św. Floriana, króla Władysława i Jana Matejkę. Naszym celem będzie bowiem Kościół św. Floriana, Plac Jana Matejki i Pomnik Grunwaldzki, Barbakan, Brama Floriańska i Dom Jana Matejki.

29 września - pierwsza wycieczka w ramach Edukacji Regionalnej - Rynek. Starszaki zobaczą Kościół Mariacki i dowiedzą się dlaczego według legendy jedna wieża jest niższa, posłuchają hejnału z wieży i posłuchają legendy o tym dlaczego dźwięk trąbki nagle się urywa. Nastęnie pośród zaklętych w gołębie rycerzy księcia Probusa przejdziemy pod pomnik Adama Mickiewicza i spróbujemy odgadnąć co symbolizują postacie znajdujące się u stóp poety. Zobaczymy też kościół św. Wojciecha. Przejdziemy przez Sukiennice pod wieżę ratuszową, a następnie odwiedzimy też Piotra Skrzyneckiego siedzącego przed wejściem do Piwnicy pod Baranami.

23 sierpnia jako zwieńczenie dwumiesięcznej, wakacyjnej podróży dookoła świata odbędzie się wycieczka do Parku Edukacji Globalnej "Wioski Świata" przy ul. Tynieckiej. Dzieci zwiedzą park i posłuchają opowieści przewodnika. Wyjazd z przedszkola busem ok. godziny 9:15. Od godziny 10:00 do 11:00 - zwiedzanie i zabawa. Powrót do przedszkola ok. godz. 11:30. Zapisy dzieci w biurze przedszkola.

10 czerwca nasze przedszkolaki odwiedzą Centrum Stomatologiczne Swissdent, gdzie zapoznają się z pracą stomatologa. Mamy nadzieję, że poznanie "od kuchni" pracy dentysty pomoże w przyszłości przezwyciężyć dzieciom strach przed wizytami w gabinecie stomatologicznym.

13  maja dzieci odwiedzą Muzeum Etnograficzne, gdzie będa uczestniczyć w warsztatach pt. Krakowiacy. Chodź, opowiem Ci historię.

Dowiedzą się jak funkcjonowała dawna wieś i kim byli jej mieszkańcy? Wizyta w dawnych izbach połączona będzie z lokalnymi opowieściami, przeglądem dawnych strojów i wyrobów rzemieślniczych. Warsztaty mają ścisły związek z tematami realizowanymi w przedszkolu w miesiącu kwietniu.